Informácie pre zákazníkov

2021/04 - informácie pre zákazníkov
 
 
 
 
 
 

Starostlivosť o kopytá pre dosiahnutie optimálneho množstva mlieka!

Zdravé paznechty prispievajú k optimálnemu výťažku mlieka. V závislosti od závažnosti problémov s paznechtami trpí krava bolesťou, ktorá v každom prípade znižuje dojivosť.

Pravidelné a správne orezávanie paznechtov je preto nesmierne dôležité pre kravy a chovateľov dojníc. Štúdie preukázali, že problémy s paznechtami sú v popredí štatistík, pokiaľ ide o príčiny straty dojníc. Priemerné náklady, v závislosti od závažnosti problémov, dosahujú až 300,00 EUR na kravu.

Orezávanie paznechtov musí vždy vykonávať kvalifikovaná osoba s vhodným náradím. To, či je možné chovateľa dojníc vyškoliť a robiť si orezávanie paznechtov sám, alebo nech majú prednosť profesionální odborníci na ošetrenie paznechtov, je individuálne rozhodnutie každého farmára.

Pre profesionálnu starostlivosť o paznechty uvádzame nasledujúce produkty:

 
 

 

Klátiky drevené špeciálne 112 mm na kartušové lepidlo

Novovyvinuté drevené klátiky boli špeciálne navrhnuté na použitie dvojzložkových lepidiel a uľahčujú pripevnenie paznechtových blokov!

V porovnaní s bežnými štandardnými klátikmi majú podstatne širšie drážky, ktoré ponúkajú dostatočný priestor pre lepidlo na paznechty.

Lepidlo môže v stabilných drážkach vytvoriť stabilnú štruktúru. Klátik je možné po nasadení úplne zatlačiť a v drážkach stále zostáva dostatok lepidla na zaistenie bezpečnej fixácie. Môžno  tak minimalizovať spotrebu lepidla.

Drevené klátiky sú k dispozícii v dvoch veľkostiach s dĺžkou 112 mm a 130 mm.

 
 
  k produktu  
 
 
 

Technovit-2-bond lepidlo 200ml

Rýchle 2-zložkové PU lepidlo na ošetrenie paznechtov je teraz k dispozícii aj v 200 ml kartuši!

Lepidlo je možné nanášať v uhle 45 ° aj 90 ° a je vhodné na drevené a gumené klátiky. Vyschne do 30 sekúnd, aby bolo možné paznechty po približne 3 minútach znova ošetriť.

Aplikácia je veľmi jednoduchá a rýchla vďaka zodpovedajúcim zmiešavacím kanylám.

 

 
  k produktu  
 
 

 

Rezací kotúč ProTrim AL 114mm

S našim rezacím kotúčom na paznechty ProTrim ponúkame inovatívny nástroj na profesionálnu starostlivosť o paznechty. Tento rezací kotúč je špeciálne vyvinutý pre paznechty, vynikajúcim úberom, čistým rezným povrchom a veľmi dobrými manipulačnými vlastnosťami.

Umožňuje vynikajúce opracovanie podrážky paznechtov a medzery medzi paznechtami. Uzavretá hrana obmedzuje vyhadzovanie triesok a znižuje riziko zranenia zvierat a používateľov. Šesť vymeniteľných reverzných nožov z tvrdého kovu je možné použiť na 4 stranách a zaručujú tak optimálny pomer ceny a výkonu.

 
 
  k produktu  
 
 
 
  na celý sortiment  
 
 
 
 

© 2021 VETIS
930 03 Kráľovičové Kračany 91 SLOVAKIA
Telefon: 0918 514 112, Telefax: 031 552 15 22
E-Mail: vetis@vetis.sk
Website: www.vetis.sk

 
 
 
 
 Za prípadné chyby resp. za nevyžiadaný e-mail sa ospravedlňujeme. Tento email Vám posielame na základe Vašej registrácie pri nákupe v databáze VETIS. Ďakujeme Vám za Vašu dôveru a preberáme zodpovednosť za ochranu Vašich osobných údajov.
Znamená to, že Vaše údaje nebudú poskytnuté žiadnej tretej osobe.